Geu in Pointer op NPO Radio 1 over vliegbasis en komst AZC

Het tv- en radioprogramma Pointer had in de afgelopen maand een pop-up locatie aan de Wirdumerdijk in Leeuwarden. Hun onderzoeksredactie heeft in samenwerking met de regionale media (Omrop Fryslân en Leeuwarder Courant) onderzoek gedaan naar lokale zaken. Denk hierbij aan het woningtekort, overlast in de Vlietzone, ervaren overlast van de vliegbasis en de komst van het AZC. Deze maand werd afgesloten met een live radio-uitzending op locatie in Marsum. Naast de commandant van de vliegbasis, een topambtenaar van het ministerie van defensie en wethouder Hein de Haan (PvdA), was Geu live aanwezig in de uitzending. Geu ging in debat met de wethouder over de uitbreiding van de vliegbasis en de komst van het AZC. Namens de VVD heeft Geu een warm pleidooi gehouden voor de eventuele uitbreiding van de vliegbasis: in een tijd van geopolitieke spanningen is een sterke defensie bittere noodzaak. Goede faciliteiten en voldoende oefenruimte is dan essentieel, ook als dat mogelijk meer overlast met zich meebrengt. De vliegbasis is een grote werkgever in Leeuwarden, daar mogen we trots op zijn en moeten we koesteren. Ook over de komst van een AZC waren we duidelijk. In Fryslân doen we al meer dan wat de spreidingswet van ons verlangd. De druk op de voorzieningen (onderwijs, zorg en veiligheid) is al erg hoog en de communicatie met de buurt laat te wensen over. Kortom: liever een uitbreiding van de vliegbasis dan de komst van een AZC. 

Benieuwd naar de uitzending? https://pointer.kro-ncrv.nl/pointer-pop-up-azc-in-de-herrie