22 miljoen aan extra inkoop bij lokale ondernemers dankzij VVD

De VVD-fractie vindt dat onze lokale ondernemers meer moeten profiteren van de miljoenen euro's die de gemeente Leeuwarden jaarlijks besteed aan inkoop. Als de gemeente meer in de eigen gemeente inkoopt dan is dat goed voor de lokale economie en werkgelegenheid. 

De VVD-fractie is van mening dat Leeuwarder ondernemers evenveel kans moeten maken om een opdracht te krijgen bij de gemeente Leeuwarden en waar mogelijk zelfs voorrang moeten krijgen.

Om dit te stimuleren diende VVD Leeuwarden tijdens de behandeling van de Midterm Review de motie "lokale stimulans" in. De gemeente Leeuwarden geeft jaarlijks zo'n 132 miljoen euro uit. De motie roept op om hiervan minimaal 50% van in te kopen bij de lokale ondernemers. Deze toename staat gelijk aan een extra impuls voor lokale ondernemers van zeker 22 miljoen euro. De motie werd gisteravond unaniem aangenomen door de gemeenteraad.